A apărut noul număr, al lunii octombrie, al Foii parohiale Biserica din Deal, în care pe prima pagină sunt prezentate pe scurt sărbătoarea Acoperământul Maicii Domnului din 1 octombrie și semnificația ei teologică pentru viața noastră.

În paginile 2 și 3 ale Foii este publicat textul: „O sută de ani de la alegerea, în 28 septembrie 1921, în Biserica parohiei noastre a primului episcop al Eparhiei Ortodoxe Române a Vadului, Feleacului și Clujului”.

Pe ultima pagină apar câteva reflecții semnate de către asistentul social al parohiei noastre, Nicoleta Danciu, despre „Importanța asistenței sociale”, precum și o știre despre ultima campanie desfășurată de către parohie, intitulată „Să facem împreună o bucurie!”, prin care au fost distribuite înainte de începerea școlii 50 de ghiozdane cu rechizite unor elevi din familii nevoiașe.

Foaia parohială din luna octombrie 2021 poate fi descarcată în format pdf mai jos: