Cu aleasa bucurie, am sărbătorit astăzi hramul bisericii noastre Sfânta Treime. Parintele conf. univ. dr. Marin Cotetiu a slujit și a rostit un cuvânt de învățătura foarte apreciat, iar răspunsurile liturgice au fost date de Cvartetul coral mixt Synavlia din Cluj-Napoca, care a susținut și un emoționant recital de pricesne.

Cu aceasta ocazie, a avut loc și premierea de către parohie a șefilor de promoție (clasa a XII-a) de la școlile aflate pe teritoriul parohiei noastre, Alexia Zdrenghea de la Colegiul National George Coșbuc și Adelina Scânteie de la Liceul de Coregrafie și Arta Dramatica. Totodata, s-au acordat diplome de apreciere pentru cadrele didactice implicate in programul after-school desfășurat la parohie in anul școlar 2021-2022.

Multumim cu recunoștință tuturor celor prezenți și înălțam rugăciuni pentru binefăcătorii și susținătorii acestui sfânt locaș!